FAQ - Často kladené otázky

Prečo som po úspešnom odoslaní prihlášky na kurz nedostal mail s pokynmi?
Prečo som nedostal odpoveď na môj mail?

Na každú vašu správu odpovedáme v najkratšom možnom čase. Mailová správa s pokynmi po prihlásení na kurz sa generuje automaticky a je odoslana okamžite po prijatí vašej prihlášky. Ak mailovú správu od nás nedostanete, najprv skontrolujete obsah vašej mailovej schránky v časti Spam, poto nás prosím kontaktujte opakovane mailom alebo telefonicky

Čo si mám so sebou priniesť na kurz?

Určite vlastnú digitálnu zrkadlovku a potreby na písanie poznámok, prípadne notebook (iba pri kurzoch pre používateľov software pre úpravu formátu RAW). Nezabudnite na pamäťovú kartu a nabitú batériu.

Kde sa dozviem informácie o termínoch, miestach konania kurzov, cenu kurzovného a podrobnosti o obsahu kontrétneho kurzu o ktorý mám zaujem?

 • Všetky informácie o termínoch konania nájdete na tejto stránke.
 • Všetky informácie o miestach konania kurzov nájdete na tejto stránke.
 • Informácie o cenách kurzovného sa dozviete klikom na záložku "Termíny, miesta a ceny", nachádzajúcu sa vpravo dole pod hlavným obrázkom ku každému kurzu.
 • Podrobnosti o obsahu vybraného kurzu sa dozviete klikom na záložku "O kurze podrobne", nachádzajúcu sa dole pod hlavným obrázkom ku každému kurzu.

Prečo je nutné platiť rezervačný poplatok? Nestačí sa na daný kurz iba prihlásiť?

Úhradou rezervačného poplatku sa Účastník záväzne prihlasuje na termín zvoleného kurzu a Prevádzkovateľ Školy digitálnej fotografie mu po obdržaní platby rezervuje miesto na tomto kurze.
Na základe počtu záväzných prihlášok na daný termín objednáva prednáškovú miestnosť (ubytovanie lektorov a pod.), riadi optimálny počet účastníkov, aby neutrpela kvalita výučby a poskytuje lektorom optimálne podmienky pri výučbe teoretickej aj praktickej časti kurzu.

Ako sa dozviem, že ste poplatok obdržali a počítate so mnou na kurze?

Po pripísaní úhrady Rezervačného poplatku na náš bankový účet pod prideleným variabilným symbolom a zaevidovaní platby Vám obratom príde mail "Prijatie úhrady rezervačného poplatku" potvrdzujúci prijatie platby a potvrdenie Vašej účasti na vybranom termíne konania kurzu.

Aký je celý postup od prihlásenia až po účasť na kurze, aby som na niečo nezabudol?

 • Po vyplnení prihlášky na Vami vybraný kurz, Vám bude obratom zaslaný informačný mail "Prijatie prihlasky - vyzva na uhradu kurzovneho", v ktorom sa dozviete ako uhradiť rezervačný poplatok prípadne kurzovné. Po úhrade budete zaradený medzi účastníkov vybraného kurzu.
 • Rezervačný poplatok je potrebné uhradiť v čo najkratšom čase na bankový účet Prevádzkovateľa so správnym variabilným symbolom.
 • Po zaevidovaní Vašej platby na našom účte podľa prideleného variabilného symbolu, Vám bude odoslaný mail "Prijatie uhrady rezervačného poplatku" presp. o prijatí vašej platby a Vašom zaradení medzi účastníkov kurzu
 • 10 dní pred konaním kurzu Vám príde mailom "Výzva na úhradu doplatku kurzovneho" výzva na úhradu doplatku, ktorý je splatný max. do 7 dní – tak, aby bola vaša platba evidovaná na našom účte aspoň 3 dni pred začatím kurzu.
 • O prijatí platby budete informovaný mailom "Prijatie uhrady doplatku kurzovneho".
 • V deň konania kurzu Vám bude odovzdaný originál faktúry za uhradený poplatok.
 • O programe, čase a mieste konania kurzu neinformujeme účastníkov individuálne – všetky potrebné údaje nájdete na podstránkach venovaným konkrétnym kurzom.

Ak sa nebudem môcť kurzu zúčastniť vo zvolenom termíne konania, ako mám postupovať?

 • Napíšte najneskôr 24hod pred termínom konania kurzu správu o vašej neúčasti na info(zavinac)fotokurzy.sk
 • Ak ste už uhradili rezervačný poplatok, môžete si vybrať rovnaký kurz v inom termíne konania a presunúť si naň uhradený rezervačný poplatok.
 • Ak ste už uhradili celú výšku kurzovného, môžete si vybrať taký istý kurz v inom termíne konania. Ak by Vám časovo nevyhovoval ani najbližší termín konania kurzu, v odôvodnených prípadoch Vám vrátime uhradené kurzovné znížené o rezervačný poplatok späť na Váš účet.
 • V prípade neospravedlnenej neúčasti sa rezervačný poplatok ani cena uhradeného kurzovného nevracia.

Ak mi nevyhovuje termín konania kurzov alebo požadujem individuálny prístup?

V tomto prípade sa informujte na ponuku našich individuálnych kurzov, pri ktorých si sami volíte termín konania, tému a rozsah kurzu. Lektorom pre individuálne kurzy je vedúci lektor školy.