Práca so svetlom - majstrovské techniky

Základným nástrojom fotografa je svetlo. Naučte sa ovládať jeho účinky dokonale!
Práca so svetlom - majstrovské techniky

O priebehu workshopu

O priebehu workshopu

Svetlo je základným nástrojom fotografa. Naučte sa ho ovládať a vnímať jeho účinky dokonale. Tento workshop vám ponúka absolútny vrchol fotografických vedomostí a praktických skúseností. Získané poznatky z fotografickej praxe presunú vaše vnímanie svetla na úroveň majstra fotografie. Lektor sa pri cvičeniach venuje každému účastníkovi individuálne. Zodpovie na individuálne otázky účastníkov.

Viac o obsahu workshopu sa dozviete v popise obrazových príkladov vo fotogalérii k tomuto workshopu.  

Práca so svetlom - nevyhnutné základy

Práca so svetlom - nevyhnutné základy

Workshop je rozdelený na tri časti. V prvej časti sa účastníci od lektora dozvedia:
- nevyhnutné základy o vnímaní účinkov svetla,
- všetko dôležité o správnej expozícií a meraní účinkov svetla
- o správnom nastavení digitálnej zrkadlovky.

Práca so svetlom - ako na to?

Práca so svetlom - ako na to?

V druhej časti workshopu sú pripravené praktické príklady ako správne pracovať s účinkami svetla a ako merať expozíciu s digitálnou zrkadlovkou správne. 
Lektor názorne predvedie celý postup od voľby svetelného zdroja, cez určenie správnej expozície, až po fázy v ktorých sa dá svetlo do pohybu na fotografickom obraze. 

Prax namiesto teórie

Prax namiesto teórie

V poslednej časti tohto workshopu si účastníci vyskúšajú všetky svoje nové vedomosti v praxi. K dispozícií budú mať profesionálny foto ateliér a dokonalú fotografickú výbavu a potrebnú svetelnú techniku - od jednoduchých svetelných zdrojov až po dokonalý svetelný park s výkonnými laserovými zdrojmi. 

Odporúčame do vašej pozornosti

Odporúčame do vašej pozornosti

Táto e-kniha je súborom prednášok o účinkoch umelého svetla v digitálnej fotografii. Umelé svetlo je základným pracovným nástrojom štúdiového fotografa. Učebnica buduje teoretické vedomosti fotografa o účinkoch štúdiového svetla a princípoch práce s ním. Obrazové príklady z teoretickej časti sú podrobne riešené v cvičebnici.

Pozrieť e-knihu


Viac o priebehu kurzu sa dozviete vo fotogalérii.

i
Pre koho je kurz určený

 Pre všetkých záujemcov bez rozdielu veku, ktorí sa chcú naučiť správne zachytiť účinky svetla a ovládať všetky mastrovské techniky pri fotografovaní v interiéri aj v exteriérii.

Dozvedieť sa o správnych  postupoch pri nočnej, trikovej fotografii, pri špeciálnych efektoch a precvičiť si ich na praktických cvičeniach pod vedením skúseného lektora

Ako aj pre tých,  ktorí už základné vedomosti majú, ale chcú podporiť svoje vlohy a talent a začať pracovať s účinkami svetla fo fotografickom obraze na mjastrovskej urovni. 

Možnosť zapožičania špičkového foto príslušenstva, posúdenie a vyhodnotenie výsledkov workshopu lektorom.

i
Vaše ďalšie kroky

Pre tých, ktorí ešte neovládajú rozšírené fotografické postupy, nemajú rozšírené vedomosti o účinkoch svetla.
Pred absolvovaním tohto kurzu vám odporúčame minimálne účasť na kurze Naučte sa fotografovať so zrkadlovkou - I+II+III.časť

Po úspešnom zaevidovaní Vašej prihlášky obdržíte potvrdzujúci e-mail s ďalšími inštrukciami. Ak tento e-mail nedostanete, skontrolujte prosím priečinok Spam vo Vašej e-mailovej schránke.

O kurze - kde a kedy

Tento workshop organizujeme pravideľne, cena workshopu je 89.00 €.  

 

Máte záujem o individuálny termín tohto kurzu? Kontaktujte nás.

i
Fotogaléria ku kurzu

Lektor tohto kurzu je autorom sprievodných fotografií.
  • Rád by som sa poďakoval za možnosť absolvovať foto kurz. Bol naozaj super... perfektný skúsený lektor, ktorý jednoducho na príkladoch a vľúdnou formou podal komplexné informácie. Získal som kopec nových vedomostí a hlavne iný pohľad na celú oblasť fotografovania.

    Igor K. Sučany

  • Absolvovala druhú časť individuálneho kurzu a chcem sa poďakovať. Bolo to veľmi príjemné a veľa veci mi zapadlo do seba, Pán BoNo to vie zrozumiteľne vysvetliť a celkovo ma to motivovalo opäť brať viac foťák do rúk. Takže vás určite budem ďalej odporúčať. :)

    Katka H. Bratislava

  • P. B. BoNo Novosadovi zvlášť ďakujem, kolega je maximálne nadšený, je uňho citeľný pokrok vo vedomostiach od prvého momentu.

    Viktor, grafik Portrét s.r.o.

Prihláste sa na kurz teraz za