Formát RAW - zvládnite ho dokonale!

Tento kurz vám otvorí dvere do sveta profesionálnych úprav digitálnych fotografií
Formát RAW - zvládnite ho dokonale!

Individuálny, intenzívny kurz. Určený majiteľom digitálnych zrkadloviek všetkých značiek. Využite vašu zrkadlovku na maximum. Naučte sa upravovať formát RAW dokonale! Pod vedením lektora za pár hodín zvládnete prácu v programe Lightroom. Výuka prebieha na verziách programu: Lightroom 6 a vyššej.
Rozsah kurzu: 2 x 3hod.

Na kurz si so sebou prineste svoj notebook!  Počas konania kurzu si môžete naištalovať bezplatnú verziu programu Adobe Lightroom CC. Nutnou podmienkou úspešej inštalácie programu je OS Windovs 10 vo verzii 64bit, alebo  Mac OS X 10.11.x El Capitan a vyšší

1. časť - Základy práce s formátom RAW

1. časť - Základy práce s formátom RAW

V úvodnej časti sa naučíte všetko o histograme digitálneho obrazu. Tieto vedomosti vám pomôžu pri dokonalej práci s úpravami formátu RAW.

Vyváženie bielej je téma ktorá trápi každého začínajceho fotografa. S vedomosťami získanými na tejto časdti kurzu už pre vás vyváženie bielej nebude žiadny problém.

Dozviete sa aj o tom ako správne nastavovať všetky základné fotografické veličny, aby ste účinok svetla na vašich fotografiách mali vždy pod kontrolou!

2. časť - Dokonalé úpravy formátu RAW

2. časť - Dokonalé úpravy formátu RAW

V tejto časti kurzu sa dozviete všetko o prednostiach formátu RAW. Naučíte sa ako tieto prednosti využiť, aby už sýtosť farieb, kontrast a ostrosť vašich fotografií neboli pre vás žiadnym problémom.

Dozviete sa ako správne postupovať pri úpravách portrétových, krajinárskych fotografií ako i fotografií z večierkov, svadieb a iných spoločenských udalostí.

3. časť - Úpravy RAW v programe Adobe Lightroom

3. časť - Úpravy RAW v programe Adobe Lightroom

V tejto časti kurzu sa naučíte ako správne používať najrozšírenejší program pre profesionálu prácu s formátom RAW - Adobe Lightroom.

Výuka prebieha na aktuálnej verzii 4.3. Skúsený lektor vám vysvetlí všetky rozdiely ako aj postupy pri práci so staršími verziami tohto jedinečného programu.

4. časť - Spracovanie, export a tlač fotografií

4. časť - Spracovanie, export a tlač fotografií

V tejto časti programu sa naučíte všetko o príprave vašich fotografií pre publikovanie vo fotogalériách na Facebooku, Flickreri či iných.

Prakticky si vyskúšate ako vytvoriť dokonalé fotgrafie pre vaše webové stránky.

V tejto časti kurzu sa naučíte ako exportovať fotografie pre dokonalú tlač na atramentovej tlačiarni či vo fotolabe. S vedomostami z tejto časti kurzu už tlač fotografií bude pre vás hračkou!


Viac o priebehu kurzu sa dozviete vo fotogalérii.

i
Pre koho je kurz určený

Kurz je určený všetkým majiteľom a majiteľkám digitálnych zrkadloviek, ktoré umožňujú ukladanie obrazových súborov do formátu RAW.

Cieľom kurzu je zoznámiť účastníka s fotografickými postupmi od vytvárania správne exponovanej snímky, jej základných úprav, až po kreatívne úpravy a tlač technicky dokonalých umeleckých fotografií.

Interaktívny prístup lektora a účastníkov k preberaným postupom predurčuje tento kurz aj pre menej technicky zdatných užívateľov a nevyžaduje znalosť teoretických základov.

Tento kurz sa obsahom všetkých častí a koncepciou výkladu pridŕža doporučení spoločnosti Adobe System Inc. pre „Oficiálny výukový kurz Adobe Photoshop Lightroom verzia 3 a vyššie“ a Adobe DNG Converter verzia 8.1 a vyššie

i
Vaše ďalšie kroky

Pre tých ktorí ešte nemajú základné vedomosti z oblasti fotografovania a fotografických postupov, odporúčame okrem tohto kurzu, zoznámiť sa s obsahom kurzov: 

Naučte sa fotografovať so zrkadlovkou Canon

Naučte sa fotografovať so zrkadlovkou Nikon

Kurz nie je vhodný pre záujemcov, ktorí ešte nevlastnia digitálnu zrkadlovku, ktorá umožňuje ukladať obrazové súbory do formátu RAW.

Po úspešnom zaevidovaní Vašej prihlášky obdržíte potvrdzujúci e-mail s ďalšími inštrukciami. Ak tento e-mail nedostanete, skontrolujte prosím priečinok Spam vo Vašej e-mailovej schránke.

O kurze - kde a kedy

Cena 6 hodinového kurzu 179 €.

Kde: učebňa ŠDF na andrese Rusovská cesata 36, vchod B 2. poschodie

Kedy: termín a čas je vecou vzájomnej dohody

Máte záujem o individuálny termín tohto kurzu? Kontaktujte nás.

i
Fotogaléria ku kurzu

Lektor tohto kurzu je autorom sprievodných fotografií.
  • Rád by som sa poďakoval za možnosť absolvovať foto kurz. Bol naozaj super... perfektný skúsený lektor, ktorý jednoducho na príkladoch a vľúdnou formou podal komplexné informácie. Získal som kopec nových vedomostí a hlavne iný pohľad na celú oblasť fotografovania.

    Igor K. Sučany

  • Absolvovala druhú časť individuálneho kurzu a chcem sa poďakovať. Bolo to veľmi príjemné a veľa veci mi zapadlo do seba, Pán BoNo to vie zrozumiteľne vysvetliť a celkovo ma to motivovalo opäť brať viac foťák do rúk. Takže vás určite budem ďalej odporúčať. :)

    Katka H. Bratislava

  • P. B. BoNo Novosadovi zvlášť ďakujem, kolega je maximálne nadšený, je uňho citeľný pokrok vo vedomostiach od prvého momentu.

    Viktor, grafik Portrét s.r.o.

Prihláste sa na kurz teraz za 179.00 EUR